Jak vybrat troubu

V dnešní době se v kuchyni bez kvalitní trouby již neobejdeme. V minulosti její funkci plnila klasická pec, ale postupem času a vývoje přišly na trh nejprve plynové, ale poté i elektrické trouby, které nahrazují jak pece, tak i plynové trouby, které mají tu nevýhodu, že zde nemůžeme tak dokonale regulovat teplotu.
Před samotným nákupem trouby si musíme uvědomit především to, jak velkou máme kuchyň, jaké funkce budeme od trouby požadovat a v neposlední řadě i to, kolik jsme do tohoto spotřebiče ochotni investovat.

Nejprve je nutné si uvědomit, jaké funkce budeme od trouby požadovat, jaká jídla připravovat, protože každý pokrm vyžaduje jiné funkce. Moderní technika nám již nabízí přímo program zvlášť na pečení masa, cukroví či přípravu pizzy. Některé trouby jsou již natolik integrované, že zvládnou funkce i mikrovlnné trouby. Co se týče velikosti spotřebiče v závislosti na rozměrech kuchyně, můžeme si vybrat například volně stojící troubu či přímo zabudovanou do kuchyňské linky. Dokonce již existuje i možnost, zvolit si troubu polyvalentní, což znamená, že troubu umístíme pod varnou desku, kterou je možné ovládat přímo na kuchyňské troubě.
Co se týče požadovaných funkcí, tak nám výrobci nabízí například plynulé nastavení teploty, klasický ohřev, nízkoteplotní funkci, gril, mikrovlnku, horkovzdušnou troubu či programovatelné pečení. Tyto všechny možnosti můžete mít v podobě jediného spotřebiče za celkem přijatelnou cenu.

Pokud přemýšlíme, jaký design kuchyňské trouby zvolit, tak je důležité si uvědomit, kde bude v místnosti trouba umístěna a jakou máme kuchyňskou linku. V obchodech najdeme klasické bílé nebo černé provedení, ale největší výběr je k dostání pořád v nerezové barvě. Otázkou také je, jestli si troubu pořídit u specializovaného prodejce, v supermarketu či přes internet. V podstatě nejlépe stále vychází nákup ve specializovaných obchodech, ale levnější je nákup přes internet, tohle je už samozřejmě každého volba. Někteří dodavatelé nabízí například odvoz a instalaci zdarma, prodlouženou záruku nebo ostatní doplňkové služby.

Mohlo by se vám také líbit...