Jak vybrat GPS navigaci

Také se vám už párkrát stalo, že jste jeli autem na nějakou důležitou schůzku nebo na dovolenou a místo toho jste dojeli úplně někam jinam, kam jste ani neměli v úmyslu? Pro takovéto případy existují takzvané GPS navigace. Tyto přístroje fungují na základě družicového navigačního systému, který má celosvětové pokrytí. Takže ať se vydáte kamkoli, GPS navigace je schopna zaměřit přesnou polohu daného místa. Upozorní řidiče na zvolenou cestu, jaký manévr je nutno provést, a to vše je schopna oznámit s dostatečným předstihem, aby řidič stihl včas zareagovat.

Než si však vyberete správnou navigaci, je nutno znát několik parametrů a kritérií, podle kterých si GPS navigaci vybrat s ohledem na to, jaké funkce upřednostňujete. Mezi základní kritéria můžeme zařadit rozměry a zpracování GPS navigace. Jelikož jde elektronika stále dopředu, je důležité neustále zohledňovat design a potřebné úpravy o nově přidané a vylepšené funkce, které zákazník jistě ocení. Důležitou součástí GPS navigace je display a s ním související zobrazování map. Display se v současné době vyrábí ve většině případů dotykový, který se ovládá buď pomocí speciálního pera, nebo jednoduše pomocí prstu. Co se týče výše uvedených map, tak je nutno dbát na aktuálnost a přehlednost. Neměly by být k dispozici pouze mapy průjezdní ale i podrobné. Mapy je možno uložit přímo do navigace nebo na paměťové karty. Dále je nutno zmínit hlasovou navigaci, bez které by GPS nemohla ani existovat. Na trhu je dostupná v několika světových jazycích. Poslední dvě funkce, které zde budou zmíněny, jsou součástí především dražších typů GPS navigací, a to služba handsfree a plánovač tras.

Jako doplňkové funkce jsou uvedeny například hlídání povolené rychlosti, což vám jistě ušetří spoustu peněz, jelikož při překročení povolené rychlosti vás GPS navigace na tento přestupek hlasově upozorní. Některé navigace podporují i přehrávání MP3 melodií. Hudbu lze opět nahrát buď přímo do navigace, nebo na paměťovou kartu. Jak je vidět, GPS navigace se může stát nepostradatelným pomocníkem na cestách.

 

Mohlo by se vám také líbit...