Jak vybrat stavební firmu?

Určitě již každý z vás řešil problém s bydlením. Tento krok je jedním z nejdůležitějších v našem životě, a proto je velice důležité, rozhodnout se, co požadujeme a vybrat proto i správné lidi, kteří nám náš sen umožní realizovat. Výběr kvalitní stavební firmy nám ušetří nejen spoustu starostí, ale také peněz.
Je sice fakt, že v období hospodářské krize nemají lidé peníze nazbyt, avšak při výběru kvalitní stavební firmy bychom se neměli rozhodovat pouze na základě nejnižší ceny. V tomto případě totiž bohužel platí pravidlo, že čím nižší cena, tím nižší kvalita. Rozhodovat bychom se měli především podle kvality práce, dodržení různých termínů a podmínek.
Doporučuji si o dané firmě zjistit nějaké reference, nejlépe od svých známých, nebo pokud má stavební firma webové stránky, tak si přečíst, jak s touto společností byli zákaznici spokojení. Dále si obejít nějaké stavy, které jsou výsledem námi požadované firmy, prohlédnout si její zakázky popřípadě se zeptat na nějaké bližší informace, které nás zajímají. Pokud se rozhodnete, postavit si dům na klíč, tak důsledně trvejte na tom, že za všechny dodávky, práce a reklamace odpovídá daná firma, nechte si to písemně podložit a tím se vyhnete případným dohadováním, v horším případě soudním procesům. S tím souvisí i záruka na provedenou práci. Ze zákona má stavební firma povinnost poskytnout vám 3 roky záruku na provedenou stavbu, ale protože stavebních firem je nespočet, tak se mezi sebou předhání, aby si získali zákazníky a proto není výjimkou, že vám může firma nabídnout záruku delší, což svědčí o její kvalitě a solidnosti.
Je velice důležité, abyste své požadavky a nápady formulovali jasně, srozumitelně, aby pak nedošlo ke zbytečným nedorozuměním, že jste si stavbu představovali jinak. Je dobré si sjednat osobní schůzku, kde proberete veškeré vaše představy a podrobnosti, které se stavby týkají.
Posledním, ale zároveň nejdůležitějším bodem je sepsání smlouvy o dílo. Měla by být zpracována precizně a neměla by nic opomíjet. Správně sepsanou smlouvou o dílo se vyhneme případnému navyšování ceny nebo posouvání termínu dokončení stavby.

Mohlo by se vám také líbit...