Jak vybrat parfém

V současnosti se staly parfémy nepostradatelnou součástí kosmetické výbavy každé ženy, ale v poslední době nabývá na oblibě i u mužů. Již si nedokážeme představit, že bychom šly do společnosti nebo do práce, školy či obecně mezi lidi, aniž bychom použili svoji oblíbenou vůni, která dotváří náš image. Jak tedy vybrat ten správný parfém?

Pokud jste se rozhodli pro koupi nějakého parfému, měli byste si jej nejprve vyzkoušet na sobě. Jak je známo, stejný parfém může vonět na každém člověku jinak. Proto, když kupujete parfém pro někoho jiného, je dobré si toho člověka vzít s sebou a vyzkoušet to na něm, jestli je mu vůně příjemná. Jedině tak máte jistotu, že vyberete dobře a dárek bude náležitě oceněn.

Každý parfém má tři základní složky. První složkou je hlava. Bývá to většinou čistá svěží květinová vůně, kterou ucítíme jako první, když k parfému přičichneme. Druhou složkou je tělo parfému, což je vůně, která následuje po první fázi, reaguje na lidské pH a rozvíjí se na každém jedinci jinak. Třetí a poslední složkou je základ, což je ta vůně, kterou cítíme ze všech nejdéle a která přetrvává.

Aby parfém vydržel co nejdéle a jeho vůně se rozvinula co nejefektivněji, jsou na těle určená místa, kam by se měl nanášet. Většinou to bývají ušní boltce, loketní jamky nebo zápěstí, tedy tam, kde se pokožka nejvíce prokrvuje. Lidé často aplikují vůni na své oblečení nebo vlasy.

V neposlední řadě bychom také měli vědět, jak o parfém pečovat a kde jej skladovat, aby nám vydržel co nejdéle. Největší chybou je, nechávat parfém volně položený někde na poličce u okna. Správně by měl být vždy po použití vrácen zpět do krabičky, ve které jsme jej koupili. Tím pádem nebude vystavován světlu a teplota skladování by neměla přesahovat      20 º C. Když budete dodržovat těchto pár bodů, vydrží vám parfém opravdu dlouho. Teď už záleží pouze a jenom na vašem vkusu, jaká vůně se vám nejvíce zamlouvá, protože výběr je opravdu pestrý.

Už víte jak vybrat parfém?

Mohlo by se vám také líbit...