Jak vybrat infrapanely

Trendem moderního topení se stává infra vytápění, které dokáže šetřit energii, prostor a hlavně peníze. Infratopení funguje na bázi neviditelných infračervených vln. Vytápění infrapanely je v současnosti jedno z nejúspornější, ve srovnání s ostatními druhy vytápění.

Samostatnou kapitolou jsou samozřejmě tuhá paliva.

Hlavní výhodou infratopení je fakt, že se dá teplota okolního vzduchu, ve srovnání s ostatními způsoby vytápění, snížit o 2 až 4 stupně. Přitom snížení okolní teploty o 1 stupeň Celsia znamená úsporu na vytápění až 6%. Zásadní je pocit příjemného tepla, který zůstává i při nižší teplotě v prostoru. Teplo z infrapanelů se šíří rovnoměrně a to po celém vytápěném prostoru. Hlavní výhodou je, že Infrapanely dodávají teplo okamžitě bez jakýchkoliv počátečních ztrát. Instalací a používáním infra topení dosáhnete prokazatelně úspory až 30% energie. Infratopení lze instalovat do všech typů objektů  –  bytů, rodinných domů, kanceláří atd.

Instalace infrapanelů je snadná a při jejich použití dochází k udržování přirozené tepelné pohody a vlhkosti vzduchu. Minimální cirkulace vzduchu je příznivá především pro alergiky. Kombinací teplejších zdí, nižší teploty vzduchu, zanedbatelné a neměnící se vlhkosti vzduchu je vytvořeno příjemné a hlavně zdravé životní prostředí.

Infrapanely fungují na podobném principu jako vytápění u kachlových kamen, tedy „sálavého způsobu vytápění“. Při topení infrapanely dochází k ohřevu vnitřních zdí a příček na nepatrně vyšší teplotu než je teplota vzduchu v místnosti. Vzduch se tedy ohřívá až sekundárně.
Opačně je tomu u klasického vytápění, tady se ohřívá vzduch a zdivo je chladnější. Dochází tak ke srážení vzdušné vlhkosti na povrchu zdiva a zhoršují se jeho tepelně-izolační vlastnosti.

Infratopení lze obsluhovat prostorovými termostaty libovolného typu s odpovídající proudovou zatížitelností. Je možno používat běžné mechanické, digitální i centrálně řízené jednotky s GSM moduly.

Mohlo by se vám také líbit...