Jak vybrat badmintonovou raketu

Hrajete rádi badminton a chcete si pořídit svou vlastní badmintonovou raketu? Máme pro vás několik dobrých rad, jak si správně vybrat raketu přímo na míru vašim individuálním potřebám.

Při výběru badmintonové rakety bychom se měli zaměřit především na její hmotnost, vyvážení, pružnost, ale samozřejmě také cenu, která je u mnohých zákazníků rozhodujícím kritériem. Nejčastěji se badmintonové rakety pohybují kolem 80 až 120 gramů. Odborníci doporučují vybrat si z těch lehčích, protože jsou kvalitnější, sice dražší, kvůli použitému materiálu, ale rozhodně vydrží o poznání déle. Bedmintonové rakety mají proto i své značení, které je rozlišuje podle hmotnosti (1U, 2U, 3U, 4U), přičemž 1U značí nejtěžší a 4U nejlehčí.

Co se týče použitého materiálu při výrobě badmintonových raket, výběr je opravdu pestrý, od uhlíkových kompozitů až po ocel. Záleží také na účelu, pro který tuto raketu pořizujete. Zda se jedná pouze o rekreační badminton nebo je raketa určena vrcholovým sportovcům. Od toho se odvíjí i cena, která se pohybuje v rozmezí 240 Kč až 2 500 Kč. Při koupi badmintonové rakety je součástí i speciální obal a v některých případech i košíčky, dnes již vyráběné z plastu a při hmotnosti okolo 4,74 – 5,5 gramů.
Pokud se rozhodnete pořídit si badmintonovou raketu, máte možnost využít buď nákup v kamenné prodejně nebo také přes internet. Záleží, která varianta vám bude vyhovovat nejvíc, protože každá má své pro i proti. Někdo dává přednost kamenným obchodům, protože si raketu může fyzicky prohlédnout, vyzkoušet, zeptat se prodavače na bližší informace.

Nákup badmintonové rakety přes internet bývá většinou levnější. Z pohodlí domova si můžete prohlédnout rakety různých značek, typů i provedení a podle připsaných parametrů a informací o výrobku se rozhodnout, který je pro vás ideální. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete. Důležité je, abyste byli s badmintonovou raketou co nejvíc spokojeni a aby maximálně vyhovovala vašim požadavkům.

Mohlo by se vám také líbit...